Zapraszamy na webinarium „Skandynawski dizajn w bibliotekach”

10 maja (środa) o godzinie 9.00 zapraszamy osoby zainteresowane tematyką architektury bibliotek i projektowania wnętrz na webinarium „Skandynawski dizajn w bibliotekach”.

dizajn w bibliotekach - ogłoszenie webinarium

Prezentacja będzie w głównej mierze efektem dwóch wizyt studyjnych, podczas których prowadzące webinarium odwiedziły biblioteki w Danii i Norwegii. Skandynawski dizajn – znany ze swej prostoty i użyteczności, jest oczywiście obecny również w bibliotekach.

Webinarium organizowane jest przez Dimpact – spółkę utworzoną przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w celu wspierania statutowych działań fundacji.

Podczas webinarium:

• skoncentrujemy się na tym, co nas zaskoczyło i zainspirowało w podejściu do projektowania bibliotek i w organizacji ich przestrzeni,
  • pokażemy, w jaki – stosunkowo niewymagający organizacyjnie i finansowo – sposób dokonać zmian w Waszych bibliotekach,
  • spróbujemy udowodnić, że aby zmienić przestrzeń biblioteki, czasem wystarczy zmienić nie meble, a tok myślenia.

Osobami prezentującymi będą:

• Magdalena Krasowska – na co dzień koordynatorka projektów w FRSI, od wielu lat realizuje działania dla bibliotek z partnerami z krajów skandynawskich. Norwegię odwiedza służbowo minimum kilka razy w roku.
  • Magdalena Arażny – specjalistka ds. komunikacji wizualnej w FRSI, zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustrowaniem. Miłośniczka architektury i designu, miała wielką przyjemność pracować przy wszystkich projektach FRSI związanych z temaem architektury oraz koordynować projekt „kierunek: biblioteka”, dotyczący identyfikacji wizualnej bibliotek.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed webinarium prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi i technicznymi.

Serdecznie zapraszamy!